Bon turystyczny dla emerytów i rencistów? Ciekawostki Lubin Wiadomości by rs - 20 czerwca 202120 czerwca 20210 Udostępnij Senat chce, aby od 1 września 2021 roku z bonu turystycznego korzystali emeryci i renciści. Aż 54 senatorów głosowało „za” tym pomysłem, nikt nie był przeciwny. Seniorzy będą mogli wykorzystać przysługującą zniżkę poza sezonem. Senat podjął w piątek (18 czerwca 2021) uchwałę w sprawie wniesienia do Sejmu projektu ustawy o zmianie ustawy o bonie turystycznym, która przewiduje uruchomienie od 1 września tego świadczenia dla emerytów i rencistów. Lockdown przyczynił się do znacznego pogorszenia sytuacji w wielu branżach. Bon Turystyczny dla seniorów ma być wsparciem zarówno dla przedsiębiorców prowadzących hotele i pensjonaty, którzy zostali poszkodowani z powodu koronakryzysu, jak i dla emerytów i rencistów, którzy chcą odpocząć po luzowaniu obostrzeń. Polski Bon Turystyczny o wartości 500 zł przysługuje rodzinom z dziećmi niezależnie od poziomu dochodów. Bon nie ma formy gotówkowej, to cyfrowe świadczenie udzielane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, z którego rozliczają się przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, zarejestrowane w Polskiej Organizacji Turystycznej. Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Bon-turystyczny-dla-emerytow-i-rencistow.-Senat-podal-dokladna-date