Dyskusyjny Klub Przyrodniczy – temat #4: Nasz Bałtyk – prelekcja Akwarium Gdyńskiego

Udostępnij
DKP to comiesięczne popołudniowe spotkanie w tematyce przyrodniczej, które odbywa się w naszym zoo. Temat dyskusji wybierają uczestnicy. To co Was ciekawi, nurtuje. My zgłębiamy, przedstawiamy pojęcie, zapraszamy gości – Wy włączacie się do rozmowy.
 
Na czwarte spotkanie zawitają do nas goście z Gdyni, a dokładnie z Akwarium Gdyńskiego! Jedynego w Polsce zoo, które mieści się tylko w jednym budynku tuż nad Zatoką Gdańską, a pod swoją opieką ma ponad 200 gatunków zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym.
 

Na bardzo ciekawej prelekcji pt. NASZ BAŁTYK, edukatorka z Akwarium Gdyńskiego przybliży informacje o naszym Morzu. Bo choć Bałtyk wydaje się morzem niepozornym, skrywa wiele intrygujących tajemnic.
Podczas prelekcji:
– odkryjemy, dlaczego nasze morze jest takie wyjątkowe i jak jego niskie zasolenie wpływa na życie organizmów,
– poznamy mieszkańców podwodnych łąk, piaszczystego dna i nadmorskich plaż, w tym sprytne ryby udające trawę morską,
– dowiemy się, dlaczego płastugi leżą na jednym boku i jaki skorupiak sprząta plażę wieczorami,
– przyjrzymy się także glonom i ich różnorodnym barwom.

Opowieść będzie wzbogacona prezentacją preparatów przez mikroskop cyfrowy.
 

29 maja 2026

temat: NASZ BAŁTYK
siedziba ZOO (ul. Paderewskiego 99, 59-300 Lubin)
godzina 17:00
wstęp bezpłatny
 
Top