Nauka zdalna w klasach IV-VIII i w szkołach średnich do przedłużona 4 lutego

Udostępnij

Nauka zdalna w klasach IV-VIII szkół podstawowych i w szkołach średnich jest przedłużona do 14 lutego, jednocześnie zmieniają się zasady organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły dla uczniów, którzy nie mogą się uczyć w domu. Najmłodsi uczniowie nadal uczą się stacjonarnie.

 

  • W poniedziałek weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
  • Zgodnie z nią do 14 lutego wydłużone zostało zdalne nauczanie dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży, szkół podstawowych dla dorosłych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych i domów wczasów dziecięcych. Do 14 lutego zawieszone jest też nadal stacjonarne funkcjonowanie szkolnych schronisk młodzieżowych.
  • Nauka młodszych uczniów pozostaje bez zmian. Jednocześnie zmienione zostają przepisy dotyczące organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, którzy 18 stycznia wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, nadal będą uczyć się w tym trybie. Również w przedszkolach i placówkach wychowania przedszkolnego zajęcia, tak jak dotąd, będą obywały się stacjonarnie.

Jednocześnie zmienione zostają przepisy dotyczące organizacji nauki zdalnej na terenie szkoły.

Więcej tutaj

Top