Uderzył w tył auta, a następnie wjechał w motocyklistę. Miał ponad 2,6 promila alkoholu

Udostępnij

Policjanci zatrzymali 42-latka, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i wsiadł za kierownicę BMW, mając 2,6 promila alkoholu. Lubinianin doprowadził do zdarzenia drogowego. Najpierw uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, a następnie wjechał w motocyklistę. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej ten sam kierujący stworzył zagrożenie w ruchu drogowym na terenie Lubina. Mężczyzna trafił do policyjnej celi i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek na drodze.

Policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Lubin – Rudna, w którym udział brały 2 pojazdy osobowe i motocykl. Według relacji świadków sprawca kolizji był pijany.

Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze, którzy ustalili, że kierujący samochodem marki BMW, jadąc z Lubina w kierunku Rudnej, na wysokości skrzyżowania z drogą powiatową nr 1221D, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu, najechał na poprzedzający go pojazd marki Audi, którego kierujący zamierzał skręcić w prawo, a następnie kierowca BMW uderzył w motocyklistę, który oczekiwał na możliwość włączenia się do ruchu. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 42-latka, który kierował BMW. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie aż 2,6 promila alkoholu! Dodatkowo świadkowie relacjonowali, że mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu wysiadł z auta i wyrzucił do pobliskiego rowu dwie puszki po piwie.

To jednak nie koniec jego problemów. Policjanci ustalili również, że 42-latek swoim skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadził do zagrożenia bezpieczeństwa w  ruchu drogowym na jednej z ulic Lubina. Na miejskim monitoringu dyżurny potwierdził, iż mężczyzna wykonał kilka niebezpiecznych manewrów, niebezpiecznych zarówno dla pieszych jak i innych kierujących. Stróże prawa zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Odpowie przed sądem zarówno za przestępstwo, jak i wykroczenia drogowe. Może mu grozić wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara więzienia do 3 lat.

Po raz kolejny apelujemy! Alkohol i narkotyki za kierownicą pojazdu to śmiertelne zagrożenie na drodze. Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na takie zachowania. Każdy kierowca, który świadomie prowadzi pojazd po alkoholu lub pod wpływem środków odurzających, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi, utratą prawa jazdy, a nawet karą pozbawienia wolności.

Zbliża się weekend – czas wyjazdów, spotkań rodzinnych i podroży. Każdy chce bezpiecznie dotrzeć do celu i wrócić do domu. Apelujemy zatem o rozsądek, odpowiedzialność i zachowanie szczególnej ostrożności wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jedna nieodpowiedzialna decyzja może doprowadzić do tragedii, która zmieni życie wielu osób.

podkom. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Top